Jhr.Mr. G.O.J. (Govert) van Tets

foto Jhr.Mr. G.O.J. (Govert) van Tets
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Deskundige op het gebied van pensioenen, die na een gevarieerde loopbaan bij de overheid en in het bedrijfsleven Eerste Kamerlid voor de VVD werd. Telg van een familie van bestuurders; zijn vader was wethouder in Zeist en zijn grootvader wethouder van Zutphen. Was ambtenaar, diplomaat en vervulde een directiefunctie bij het pensioenfonds van Unilever. Daarnaast Statenlid en lid van de Rijnmondraad. Was tien jaar woordvoerder sociale zaken en financiën.

VVD
in de periode 1977-1987: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Govert Ocker Joris (Govert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zeist, 11 september 1924

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 september 2018

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • tijdelijk gecommiteerde Openbaar Lichaam Rijnmond, van 1 januari 1970 tot 3 juni 1970
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 5 juni 1974 tot 7 juni 1978
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 23 juni 1987

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • lid bestuur Amsterdamse Effectenbeurs, omstreeks 1988
  • voorzitter Raad van Commissarissen WBO International te Eindhoven, tot 1 mei 1989

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1981 tot 21 september 1981
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 29 juni 1982 tot 23 juni 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder sociale zaken en financiën van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met volkshuisvesting.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was in 1949 als inzittende betrokken bij een ernstig auto-ongeluk op de Witte Singel in Leiden, waarbij een medestudent omkwam

verkiezingen
  • Werd in 1977 en 1981 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.