Mr. J.H.B. (Joke) van der Meer

foto Mr. J.H.B. (Joke) van der Meer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Gedegen juriste die vijftien jaar PvdA-Eerste Kamerlid en vanaf 1992 tweeëntwintig jaar lid van de Raad van State was. Deed bestuurlijke en ambtelijke ervaring op bij diverse gemeenten en het Burgelijke Pensioenfonds en als lid van de Rijnmondraad. Nam haar werk als Eerste Kamerlid uiterst serieus en werd bekend omdat zij geregeld fouten in wetsvoorstellen opspoorde. Was in de Eerste Kamer woordvoerster justitie, binnenlandse zaken en financiën.

PvdA
in de periode 1977-2014: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Helena Brigitta (Joke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Naaldwijk, 2 december 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 1 april 1992
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 april 1992 tot 15 mei 2000
  • lid Raad van State, van 15 mei 2000 tot 1 januari 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Vereniging van Eigenaren Delflandseweg

vorige (2/11)
  • lid Raad van Commissarissen SENS (Stichting Exploitatie Staatsloterij)
  • lid bestuur Stichting Dr. Daniël den Hoed

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1981 tot 1 april 1992
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 1 april 1992

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster justitie en binnenlandse zaken van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met financiën en was in 1986 tweede woordvoerster bij de behandelingen van de wetsvoorstel over herziening van het stelsel van sociale zekerheid.

opvallend stemgedrag (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1977 en 1981 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.