Ing. J. (Jan) van der Jagt

foto Ing. J. (Jan) van der Jagt
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Blijmoedige vertegenwoordiger van het GPV in de Eerste Kamer. In het dagelijks leven architect en als zodanig werkzaam in Enschede en Arnhem en directeur van een architectenbureau. Acht jaar partijvoorzitter van het GPV, een partij waarmee hij vanaf de oprichting verbonden was. Zat voor die partij ook in Provinciale Staten van Gelderland. Stond nogal afwijzend tegen samengaan met de RPF. Was altijd getooid met een vlinderdasje.

GPV
in de periode 1977-1991: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 30 mei 1924

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 4 augustus 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
GPV (Gereformeerd Politiek Verbond), vanaf 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • fractievoorzitter (eenmansfractie) GPV Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 11 juni 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1983 tot 11 juni 1991
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) GPV Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 10 juni 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 10 juni 1981
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 5 juni 1974 tot 20 september 1977
  • directeur Architecten B.V. "De Gruyter-Amsterdam en Van der Jagt-Arnhem", van 1966 tot 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid bestuur Stichting Gereformeerd Gezinsblad, vanaf 1954 (tot in de jaren zestig)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was timmerman-aannemer

verkiezingen
  • Werd in 1977, 1980 en 1981 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.