C.J. (Cor) van de Rakt

foto C.J. (Cor) van de Rakt
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Voormalige werknemer van de Unox-fabriek in Oss, die drie jaar Eerste Kamerlid voor de PvdA was. In zijn woonplaats actief als raadslid en wethouder. Werd nog tijdens zijn lidmaatschap van de Senaat benoemd tot burgemeester van Cuijk en bleef dat bijna acht jaar.

PvdA
in de periode 1977-1980: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Johannes (Cor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heesch (N.Br.), 13 februari 1927

overlijdensplaats en -datum
Oss, 1 april 1993

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • wethouder van Oss, van 6 september 1966 tot 16 augustus 1979
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 16 september 1980
  • burgemeester van Cuijk en Sint Agatha, van 16 augustus 1979 tot 1 maart 1988

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • vicevoorzitter Stadsgewest Oss, omstreeks september 1980
  • heemraad waterschap De Maaskant, tot september 1993

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder verkeer en waterstaat van de PvdA-Eerste Kamerfractie

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1974 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.