F. (Frans) Moor

foto F. (Frans) Moor
bron: Fotobureau Stokvis

In de jaren zeventig en tachtig de 'enige arbeider' in de PvdA-fractie. Was voor hij Kamerlid werd namelijk bankwerker in de chemische industrie. Woordvoerder sociale zaken, die met Vermeend een initiatiefwet tot stand bracht om langdurig werklozen aan een baan te helpen. Kwam enkele malen in conflict met de fractieleiding over zijn standpunten en verliet de fractie vanwege de WAO-voorstellen van het derde kabinet-Lubbers. Als Hoek van Hollander enkele jaren lid van de Rotterdamse gemeenteraad. Drukte zich in duidelijke bewoordingen uit. Stapte later over naar de SP.

PvdA
in de periode 1977-1991: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Frans (Frans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoek van Holland (gem. Rotterdam), 25 december 1940

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenzande, 13 januari 2008

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid) (tot omstreeks 1993)
  • SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Rijnmondraad, van 25 september 1974 tot 1 november 1975
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 30 oktober 1975 tot 13 oktober 1977
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1977 tot 1 oktober 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter bedrijfsledengroep bij Syrnes, Industriebond NVV/FNV
  • lid bestuur Stichting Dakopleiding, omstreeks april 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met het inkomensbeleid, werkgelegenheid en ambtenarenzaken
  • Bracht in 1986 samen met zijn fractiegenoot Willem Vermeend een initiatiefwet tot stand betreffende het bevorderen van werkgelegenheid voor langdurig werklozen (Wet Vermeend/Moor) (19.323)

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/6)
  • Liet zich in november 1987 erg kritisch uit over het PvdA-rapport 'Schuivende panelen'
  • Mocht januari 1991 enige tijd niet het woord voeren voor de PvdA, nadat hij een afwijkend standpunt in de Kamer had vertolkt over het wetsvoorstel inzake het Jeugdwerkgarantieplan
  • Nam ontslag als Kamerlid uit onvrede met de instemming van het PvdA-congres met de regeringsbeslissingen inzake WAO, Ziektewet en de koppeling van uitkeringen aan de lonen

uit de privésfeer
Zijn ouders scheidden in 1945

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.