D. (Dirk) Duinker

foto D. (Dirk) Duinker
bron: Beeldbank Nationaal Archief

PvdA-Tweede Kamerlid uit de Kop van Noord-Holland. Behoorde met Schaefer, Van Dam en Kombrink tot de opposanten tegen het beleid van de CDA-bewindslieden Beelaerts en Brokx. Specialist op het gebied van de volkshuisvesting, met name van de stadsvernieuwing. Rustig, niet al te opvallend Kamerlid, maar wel gewaardeerd vanwege zijn deskundigheid. Overleed ten gevolge van een slepende ziekte op 49-jarige leettijd.

PvdA
in de periode 1977-1983: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Dirk (Dirk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Velsen, 13 maart 1934

overlijdensplaats en -datum
Lutjewinkel (gem. Niedorp, N.H.), 7 december 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid gemeenteraad van Niedorp, van september 1970 tot 1976
  • voorlichter, ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, van 1976 tot juni 1977
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1977 tot 12 januari 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 juni 1978 tot 7 december 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 4 september 1980 minister Beelaerts van Blokland over onderuitputting bij het budget voor de stadsvernieuwing
  • Op 5 maart 1981 nam de Tweede Kamer een door hem ingediende motie aan waarin werd uitgesproken dat het beleid van staatssecretaris Brokx met betrekking tot de huren in stadsvernieuwingsgebieden niet in het belang van de volkshuisvesting was. Een Kamermeerderheid gaf echter aan de motie niet als motie van wantrouwen te beschouwen.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was als ambtenaar nauw betrokken bij het stadsvernieuwingsbeleid van Jan Schaefer

uit de privésfeer
Zijn vader was chef van de expeditie-afdeling bij Van Gelder Papier

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.