Ing. A.A.G. (Adriaan) van Mierlo

foto Ing. A.A.G. (Adriaan) van Mierlo

Meet- en regeltechnicus die in 1977 ruim drie maanden als 'invaller' Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Hij verving Bram Stemerdink, die in september na drie maanden Kamerlidmaatschap en ministerschap gecombineerd te hebben, ervoor koos minister te blijven. Toen de PvdA niet terugkeerde in het kabinet, maakte Van Mierlo weer plaats voor Stemerdink. Was later actief in de gemeentepolitiek van Heusden, onder meer als wethouder.

PvdA
in de periode 1977-1978: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Adriaan André Gerardus (Adriaan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 12 maart 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 oktober 1977 tot 6 januari 1978
  • wethouder (belast met personeel en organisatie, financiën, grondbeleid, gemeentelijke eigendommen en volkshuisvesting) van Heusden, van april 2006 tot 19 april 2010
  • directeur Service-Instituut VIBA-Expo, vanaf augustus 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • lid Raad van Commissarissen PNEM (Provinciale Noordbrabanatse Energie Maatschappij), van september 1987 tot april 1999
  • lid AROB-commissie, gemeente Drunen, van 1990 tot 1997

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft als Tweede Kamerlid niet het woord gevoerd

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was operatie-verpleegkundige

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.