Mr. G. (Gerard) van Muiden

foto Mr. G. (Gerard) van Muiden

Als secretaris van het Nederlandse Christelijk Ondernemersverbond (1955-1977) een typische vertegenwoordiger van de christelijke middenstanders in de Tweede Kamer. Was tevens voorzitter van de Bond van Christelijke Slagerspatroons. Speelde een belangrijke rol bij de fusie van de katholieke en protestants-christelijke middenstandsbonden. Ook in de CHU actief op het gebied van de middenstandspolitiek en vanaf 1977 met enkele tussenpozen een degelijke, rechtlijnige woordvoerder midden- en kleinbedrijf van de CDA-fractie.

CDA
in de periode 1977-1989: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Gerard (Gerard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 6 januari 1931

overlijdensplaats en -datum
Kufstein (Oostenrijk), 13 januari 1989

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), van 1949 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • algemeen secretaris NCOV (Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond), van 1 januari 1968 tot 1 juni 1977 (na naamswijziging CMB)
  • lid gemeenteraad van Nootdorp (Z.H), van februari 1972 tot 5 september 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juni 1984 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 13 januari 1989

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • adviseur NCOV (Nederlands Christelijk Ondernemersverbond), omstreeks oktober 1984
  • penningmeester Scholengemeenschap Volwassen Onderwijs (Educatief Centrum) te 's-Gravenhage, omstreeks oktober 1984

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor het Midden- en Kleinbedrijf (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 oktober 1986 tot 13 januari 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met het midden- en kleinbedrijf en financiën, en later ook met rijksuitgaven en sociale zaken (Algemene Bijstandswet)

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Overleed aan een hartinfarct tijdens zijn skivakantie in Oostenrijk
  • Zijn vader was gemeenteambtenaar

verkiezingen
  • Stond in 1972 bij de Tweede Kamerverkiezingen op de twaalfde (onverkiesbare) plaats op de CHU-kandidatenlijst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.