Mr. H.Th.M. (Herman) Lauxtermann

foto Mr. H.Th.M. (Herman) Lauxtermann

Brabants VVD-Tweede Kamerlid afkomstig uit de bouwwereld. Was in de fractie woordvoerder volkshuisvesting met een voorliefde voor stadsvernieuwing. Als wethouder volkshuisvesting van Den Bosch had hij zich op dat terrein zeer betrokken getoond. Hoewel hij als afdelings- en kieskringvoorzitter en als lid van de partijraad jarenlang in de partijorganisatie actief was geweest, zat het hem bij de kandidaatsstelling voor de Tweede Kamer zelden mee. Daardoor stond hij driemaal niet op een direct verkiesbare plaats. Die herhaalde teleurstelling was er oorzaak van dat hij in de vier fracties waarvan hij deel uitmaakte, minder tot zijn recht kwam dan op grond van zijn deskundigheid mocht worden verwacht.

VVD
in de periode 1977-1993: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hermanus Theodorus Maria (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 29 december 1929

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 2 oktober 1999

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (sinds begin jaren '60)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • lid gemeenteraad van 's-Hertogenbosch, van 1 september 1970 tot 29 april 1986
  • wethouder (van volkshuisvesting en sport) van 's-Hertogenbosch, van 1 september 1970 tot juni 1977
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 januari 1987 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juni 1991 tot 18 januari 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid bestuur "Vrienden van de Markerwaard", vanaf 1988
  • lid Kapittel voor de Civiele Orden, van 23 januari 1995 tot september 1999

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1982 tot juni 1986
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 september 1991 tot 18 januari 1993

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volkshuisvesting, binnenlandse zaken en financiën lagere overheden, en soms met justitie-onderwerpen

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Beëindigde in 1993 zijn politieke carrière op medisch advies

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was klinisch psychologe in het St. Anna Ziekenhuis te Geldrop en psychotherapeute
  • Zijn vader was eigenaar van een confectie-atelier

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.