Drs. H. (Huib) Eversdijk

foto Drs. H. (Huib) Eversdijk
bron: Fotobureau Dijkstra

Opgewekte, hartelijke Zeeuwse christendemocraat met vele functies in het maatschappelijk leven. Was aanvankelijk leraar aardrijkskunde en maatschappijleer. Kwam als CHU'er in 1977 in de CDA-fractie en werd woordvoerder verkeer en waterstaat en ruimtelijke ordening. Vervolgens fractiesecretaris en vicefractievoorzitter en ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Leidde een onderzoekscommissie naar de visfraudeaffaire. Had tientallen nevenfuncties onder meer in de binnenvaart en de verzekeringsbranche. Was later voorzitter van enkele waterschappen. In de periode 1991-2003 Eerste Kamerlid en onder meer voorzitter van de commissie voor Europese zaken.

CDA
in de periode 1977-2003: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hubrecht (Huib)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kapelle (Zld.), 21 december 1933

overlijdensplaats en -datum
Kapelle (Zld.), 15 maart 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), van 1958 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 11 juni 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 10 juni 2003
  • dijkgraaf ad interim waterschap "Zeeuws-Vlaanderen", van 1 januari 1999 tot 1 april 2000
  • lid gemeenteraad van Reimerswaal, van 2002 tot 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/62)

  • voorzitter Raad van Commissarissen Algemene Zeeuwse Verzekeringsmaatschappij, vanaf 1 juni 2001 (betaald)
  • lid Raad van Advies "Van Lanschot bankiers", vanaf 1 januari 2002

afgeleide functies, presidia etc. (2/10)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 oktober 1990 tot 11 juni 1991
  • voorzitter vaste commissie voor de Europese Samenwerkingsorganisaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 10 juni 2003

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Frieda te Breda (samen met bisschop M. Muskens van Breda)
  • erevoorzitter CBOB (Christelijke Bond voor Ondernemers in de Binnenvaart), vanaf 28 februari 1992

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Was in 1988 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van wetsvoorstellen over de verzelfstandiging van de PTT
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met Europese samenwerking, verkeer en waterstaat en defensie, alsmede met welzijnsbeleid

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in augustus 1981 tot de zestien CDA-fractieleden die alleen tegen het ontwerp-regeerakkoord tussen CDA, PvdA en D66 stemden, omdat fractievoorzitter Van Agt bij aanvaarding zou opstappen
  • Was in 1986 kandidaat voor het voorzitterschap van het CDA. Trok zich terug toen het partijbestuur W.G. van Velzen naar voren schoof. Eversdijk wilde een richtingenstrijd voorkomen

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was van katholieken huize
  • Zijn vader was fruitkweker

verkiezingen
  • Stond in 1972 bij de Tweede Kamerverkiezingen op de 13e (onverkiesbare) plaats van de CHU-kandidatenlijst

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.