C.H. (Hanske) Evenhuis-van Essen

foto C.H. (Hanske) Evenhuis-van Essen
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Uit de CHU afkomstig CDA-Tweede Kamerlid. Volgde een zangopleiding. In de Kamer vooral actief op het gebied van vrouwenemancipatie, vreemdelingenbeleid, justitie (jeugdrecht, gevangeniswezen), drugsverslaafden en de kunst. Woonde diverse internationale conferenties over emancipatie bij en leidde als eerste het Kamerbreed vrouwenoverleg. Zelfbewust lid, dat echter vooral dossiers behandelde zonder al te groot politiek gewicht.

CDA
in de periode 1977-1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Catrine Hanske (Hanske)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 30 oktober 1921

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), van 1958 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • zonder beroep
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 3 juni 1986

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/17)
  • lid bestuur SAAM (Solidariteit met de Argentijnse Moeders)
  • voorzitter commissie-Evenhuis (onderzoek naar positieve actie bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor het Emancipatiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 september 1981 tot 3 juni 1986
  • voorzitter bijzondere commissie inzake Migratie van Surinamers en Antillianen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 april 1982 tot 3 juni 1986

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met emancipatiebeleid, justitie (gevangeniswezen, vreemdelingen, antidiscriminatiewetgeving, jeugdhulpverlening, criminaliteitsbestrijding), cultuur, sociaal-cultureel werk en minderheden

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde op 19 augustus 1981 tot de twaalf fractieleden die - tegen het advies van fractievoorzitter Van Agt - vóór het onderhandelingsresultaat tussen de fractievoorzitters van CDA, PvdA en D66 stemden
  • Was de eerste voorzitter van het Kamerbreed Vrouwen Overleg

uit de privésfeer
  • Haar ouders scheidden in 1922. Haar moeder hertrouwde in mei 1924 met Klaas Ooms.
  • Vegetariër

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.