Dr. R. (Reinier) Braams

foto Dr. R. (Reinier) Braams
bron: Fotobureau Stokvis

Scheikundige, oud-hoogleraar moleculaire biofysica in Utrecht die twaalf jaar woordvoerder milieu en wetenschapsbeleid van de VVD-Tweede Kamerfractie was. Hield zich in de Kamer ook bezig met energievraagstukken en was een warm pleitbezorger van kernenergie. Meer een wetenschapper dan een uitgesproken politicus en naar buiten toe niet erg op de voorgrond tredend. Veelzijdige, sportieve en erudiete man. Was in zijn jonge jaren nationaal kampioen tienkamp en speelde klarinet.

VVD
in de periode 1977-1989: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Reinier (Reinier)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 29 augustus 1923

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 2 januari 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1957

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • hoogleraar moleculaire biofysica, Rijksuniversiteit Utrecht, van 8 september 1965 tot 1 september 1988 (benoemd 25 augustus 1965)
  • lid gemeenteraad van Utrecht, van 6 september 1966 tot 5 september 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 14 september 1989

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid Universiteitsraad, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1971 tot 1975
  • lid bestuur Scholen voor Lager Beroepsonderwijs te Utrecht, vanaf 1 december 1982 (nog in 1989)

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor het Wetenschapsbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 1984 tot 9 september 1986
  • voorzitter bijzondere commissie voor het Structuurschema buisleidingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 mei 1984 tot juli 1985

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met wetenschapsbeleid, milieuvraagstukken, economische zaken (industrie) en technologiebeleid

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was kort na de oorlog zesde bij het nationaal kampioenschap tienkamp
  • Zijn echtgenote was lid van Provinciale Staten van Utrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.