Mr. B.W. (Bertus) Maris

foto Mr. B.W. (Bertus) Maris
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Jurist en ondernemer die eerst de Boerenpartij in de Eerste Kamer vertegenwoordigde en later als onafhankelijke optrad. Politieke 'nomade' ter rechterzijde. Na zijn vertrek bij de Boeren sloot hij zich aan bij de Conservatieve Volkspartij en weer later bij het Algemeen Ouderen Verbond. Zat voor die laatste partij in de Utrechtse Staten, maar was daarna 1997 met onder meer Batenburg actief in het Nieuw Solidair Ouderen Verbond.

Boerenpartij, fractie-Maris
in de periode 1976-1980: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bertus Wilke (Bertus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 25 maart 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Boerenpartij, tot oktober 1977
  • CVP (Conservatieve Volkspartij), vanaf 15 oktober 1977
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), van 1994 tot 1997
  • NSOV (Nieuw Solidair Ouderen Verbond), vanaf 1997

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Maris, van 15 februari 1978 tot 16 september 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 november 1976 tot 16 september 1980
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) Boerenpartij, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 november 1976 tot 15 februari 1978
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) fractie-Maris, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 1978 tot 16 september 1980
  • lid gemeenteraad van Benschop, van 6 september 1978 tot 1 januari 1988
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 18 april 1995 tot 13 april 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid Raad van Commissarissen vennootschappen
  • docent Best Alert College, opleiding voor beveiliging

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Richtte op 15 oktober 1977 met enkele andere ex-Boerenpartijleden een nieuwe partij op
  • Trad 15 februari 1978 formeel uit de Boerenpartij en vormde in de Eerste Kamer een onafhankelijke fractie. Nam bij de Statenverkiezingen van 1978 in Utrecht deel als kandidaat van de Conservatieve Volkspartij.

uit de privésfeer
Zijn vader was hoofd van een distributiedienst, directeur van een scheepswerf en directeur van een uitgeverij

verkiezingen
  • Was in 1974 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.