J.B. (Annie) Krouwel-Vlam

foto J.B. (Annie) Krouwel-Vlam
bron: Fotobureau Stokvis

Dochter van een oud-Tweede Kamerlid en burgemeester, die zelf twee jaar Tweede Kamerlid en vijf jaar Europarlementariër was voor de PvdA. Volgde enkele maanden voor de verkiezingen van 1977 Masman op als Overijssels Tweede Kamerlid. Woordvoerster onderwijs en volksgezondheid, die echter niet erg op de voorgrond trad. Daarna vijf jaar lid van het (rechtstreeks gekozen) Europees Parlement. Voor zij in de Kamer kwam vooral actief bij de Rooie Vrouwen.

PvdA
in de periode 1977-1984: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Berendina (Annie)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
J.B. Vlam

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 29 juni 1928

overlijdensplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 5 september 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van januari 1968 tot 1977
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 januari 1977 tot 17 juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 18 oktober 1977 tot 17 juli 1979 (aangewezen door de Staten-Generaal)
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 23 juli 1984

5.

Partijpolitieke functies (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid bestuur Erebegraafplaats te Bloemendaal
  • plaatsvervangend lid Raadskamer Wet uitkeringen vervolgingsslachtoffers, vanaf 1 januari 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met onderwijs en volksgezondheid

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Een zoon van haar was wethouder van Dinkelland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.