Drs. P.C.J. (Paula) Wassen-van Schaveren

foto Drs. P.C.J. (Paula) Wassen-van Schaveren
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Psychologe, die voor D66 in de Eerste Kamer zat en voorzitter van de D66-senaatsfractie was. In de Eerste Kamer voorzitter van de vaste commissie voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Kreeg echter vooral bekendheid als voorzitter van de Nationale Emancipatiecommissie die in het kader van het 'Jaar van de Vrouw' werd ingesteld. Stapte enkele jaren nadat zij de Senaat had verlaten over naar de PvdA.

D66
in de periode 1971-1974: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paula Carolina Johanna (Paula)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alkmaar, 8 maart 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), tot 1974
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 mei 1971 tot 17 september 1974
  • fractievoorzitter D'66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1973 tot 17 september 1974
  • zelfstandig adviseur van de regering en manager, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 1997 tot 1999
  • directeur School voor de Journalistiek te Utrecht, van 1 februari 1999 tot 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/14)
  • lid Raad van Toezicht Zorggroep Reinalda, vanaf 2006
  • lid Raad van Toezicht Stichting Paus Johannes XXIII, vanaf 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 augustus 1971 tot 17 september 1974

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster buitenlandse zaken, volksgezondheid en milieuhygiëne en maatschappelijk werk van de D'66-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1971 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.