A.H. (Ton) de Swart

foto A.H. (Ton) de Swart
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit het bedrijfsleven afkomstige VVD'er die twee jaar lid van de Tweede Kamer was. Werkte bij financiële instellingen als Robeco, Zwitserleven en Commerzbank en was daarnaast gemeenteraadslid in Schiedam. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met onderwerpen op het gebied van het binnenlands bestuur, zoals de Paspoortwet, gemeentefinanciën en de benoemingsprocedure voor burgemeesters en CdK's. Na zijn vertrek uit de Kamer was hij drie jaar wethouder van Schiedam.

VVD
in de periode 2000-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Antonie Hendrik (Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schiedam, 9 november 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1986

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 2000 tot 23 mei 2002
  • wethouder (van onder meer financiën, bedrijven, personeel, economische zaken, toerisme en binnenstad) van Schiedam, van 19 april 2002 tot 23 februari 2005
  • consultant en interim-manager, bestuur en projectmanagement, vanaf april 2005 (o.a. in vastgoed en bij De Vries Robbé)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting Open Duinen, vanaf maart 2017

vorige (2/11)
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Vernieuwde Stad Schiedam", van 2002 tot 2005
  • voorzitter medezeggenschapsraad basisschool "Onder de Wieken", van oktober 2016 tot oktober 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken, en verder met verkeer en waterstat en Antilliaanse zaken

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij legde in maart 2005 om persoonlijke redenen zijn wethouderschap in Schiedam neer
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.