J.J.G. (Jacques) Tonnaer

foto J.J.G. (Jacques) Tonnaer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Limburgse burgemeester die in 1968 overstapte van de KVP naar de PPR. Was voor die partij in 1969 de eerste senator. Aanvankelijk leraar en vanaf 1962 wethouder in Hoensbroek. Korte tijd voorzitter van de PPR en tussen 1975 en 1997 burgemeester van Sittard. Werd in die gemeente benoemd, hoewel op de voordracht alleen KVP'ers stonden. Desondanks jarenlang een gewaardeerde burgemeester.

PPR
in de periode 1969-1974: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Jacob Gerard (Jacques)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoensbroek, 4 februari 1932

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 1 maart 1968
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), vanaf april 1968

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • burgemeester van Schinveld, van 1 december 1967 tot 16 maart 1975
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 17 september 1974
  • fractievoorzitter PPR Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 17 september 1974 (in 1969-1971 eenmansfractie)
  • burgemeester van Sittard, van 16 maart 1975 tot 1 maart 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur RBA (Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening) Zuid-Limburg, vanaf 1 januari 1991
  • lid bestuur Sociaal-Historisch Centrum Limburg, vanaf 1992

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Verliet in maart 1968 met vier anderen de KVP-Statenfractie en vormde een zelfstandige (christelijk-radicale) fractie
  • Toen hij in 1970 burgemeester was van Schinveld en zich, niet langer lid zijnde van de KVP, toch weer kandidaat stelde voor de Provinciale Staten maar ditmaal voor de PPR, stemde 70 procent van stemmend Schinveld ook op de PPR. Voorheen stemde bijna de hele gemeente op de KVP.
  • Behoorde in 1981/1982 tot de Godebald-groep in de PPR, die voorstander was van samenwerking met de PvdA (en D66) in plaats van met PSP en CPN

verkiezingen
  • In 1969 en 1971 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.