Mr. H.A. (Hein) Maeijer

foto Mr. H.A. (Hein) Maeijer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eerste Kamerlid voor de KVP begin jaren zeventig. Was afkomstig uit een familie van bestuurders; zijn vader was Statenlid, zijn grootvader burgemeester. Hijzelf bekleedde beide functies: in 1962 werd hij Statenlid en in 1976 burgemeester van Sint-Michielsgestel. In de drie jaar in de Senaat was hij justitie-woordvoerder.

KVP
in de periode 1971-1974: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Antonius (Hein)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 14 november 1926

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 22 december 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 6 juni 1962 tot 1 februari 1976
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1971 tot 17 september 1974
  • burgemeester van Sint-Michielsgestel, van 1 februari 1976 tot 22 december 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was justitie-woordvoerder van de KVP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was advocaat
  • Zijn grootvader van vaderskant was burgemeester van Moergestel

verkiezingen
  • Was in 1971 kanidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.