A. (Arnold) Martini

foto A. (Arnold) Martini
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rasechte Amsterdammer die in de hoofdstad een actief en kritisch raadslid voor D66 was. Was directeur van een transportonderneming. Kwam in 1971 voor D66 in de Eerste Kamer. In 1976 werd hij burgemeester van het iets ten noorden van Amsterdam gelegen Landsmeer. Bestuurder die gemakkelijk contacten legde met de bevolking.

D66
in de periode 1971-1974: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Arnoldus (Arnold)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 3 september 1922

overlijdensplaats en -datum
Heemstede, 21 november 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
D'66 (Democraten 1966)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 17 september 1974
  • zelfstandig transportadviseur bij de Inkoop Centrale Nederland, van 1974 tot 1 maart 1976
  • burgemeester van Landsmeer, van 1 maart 1976 tot 1 maart 1983 (nam ontslag vanwege gezondheid)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 17 september 1974

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder defensie en verkeer en waterstaat van de D'66-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was een vooraanstaand atlete, die als lid van de Nederlandse estafetteploeg samen met onder anderen Fanny Blankers-Koen in 1949 goud won op de Europese kampioenschappen
  • Zijn vader was transportondernemer

verkiezingen
  • Werd in 1971 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.