Drs. B. (Bouke) Beumer

foto Drs. B. (Bouke) Beumer
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Genuanceerd denkende econoom, die na een burgemeesterschap in Oost-Groningen in een rumoerige periode lid was van de Tweede Kamerfracties van ARP en CDA. Daarna vele jaren lid van het Europese Parlement. Behoorde als atoompacifist tijdens het kabinet-Van Agt/Wiegel tot de loyalisten. Woordvoerder financiële en economische zaken. Lijsttrekker van het CDA bij de Europese verkiezingen in 1979 en 1984. Omdat hij zo klein en tenger was vonden de Groningers hem aanvankelijk maar een "lutje kereltje", die goed moest eten om nog wat te groeien.

ARP, CDA
in de periode 1975-1994: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Bouke (Bouke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Valkenswaard, 21 november 1934

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • waarnemend burgemeester van Scheemda, van 14 mei 1968 tot 16 december 1971 (vanwege ziekte en, vanaf 1 februari 1969 na pensionering van burgemeester G.H. Post Cleveringa)
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 3 juni 1970 tot 21 januari 1975
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 januari 1975 tot 17 juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 19 juli 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/14)
  • voorzitter Federatie Filmbelangen, van augustus 2000 tot 3 april 2003
  • lid bestuur Mediadesk Hilversum

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp Herinrichting Gronings-Drentse veenkoloniën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 november 1976 tot 1 september 1977
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 1978 tot 17 juli 1979

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was financieel-economisch specialist van de ARP- en CDA-fracties. Was in 1975 en 1976 woordvoerder bij de algemene financiële beschouwingen. Hield zich als lid van de ARP-fractie ook bezig met ontwikkelingssamenwerking.
  • Was in 1977 namens zijn fractie woordvoerder bij de behandeling van het wetsvoorstel Herinrichtingswet Oost-Groningen en Gronings-Drentse Veenkoloniën

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


op het gebied van de EU (2/12)
  • Diende in oktober 1993 een verslag in over voorwaarden waaraan open netwerken moeten voldoen voor de telefonie.
  • Diende in november 1993 een verslag in over de brandvastheid van bepaalde materialen die gebruikt worden voor de bouw van interne onderdelen van motorvoertuigen.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Atoompacifist. Stemde daarom steeds tegen alle artikelen van de begrotingen van Defensie die verband hielden met kernbewapening.
  • Behoorde in november 1977 tot de negen CDA-Tweede Kamerleden, die de door formateur Den Uyl voorgestelde kabintesploeg wilden accepteren
  • Behoorde tot de zogenaamde "loyalisten" tijdens het eerste kabinet-Van Agt, die zich tegen het met de VVD gesloten regeerakkoord keerden, maar wel bereid waren het kabinet te gedogen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.