Mr. H. (Huug) Versloot

foto Mr. H. (Huug) Versloot
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Juridisch adviseur van het NVV en deskundige op het gebied van sociale zekerheid, die in 1969 Eerste Kamerlid werd voor de PvdA. Begon zijn loopbaan als advocaat en werkte enige tijd in Nederlands-Indië. Werkzaam bij het NVV, lid van de gemeenteraad van Groningen en vervolgens directeur van het Gewestelijk Arbeidskantoor in Vlaaringen en Rotterdam. Later voorzitter van de Raad van Bestuur van "Cindu-Key en Kramer". In de Rijnmondraad een actief lid bij het aankaarten van ernstige milieuproblemen. In de PvdA-senaatsfractie woordvoerder sociale zaken en milieubeheer. Stond bekend als een autoriteit op het gebied van milieuwetgeving.

PvdA
in de periode 1969-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hugo (Huug)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 16 december 1917

overlijdensplaats en -datum
Vlist, 10 augustus 1990

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 10 juni 1981
  • directeur districtskantoor, GAK (Gemeenschappelijke Administratiekantoor) te Rotterdam, van 1976 tot 1 maart 1979
  • voorzitter Raad van Bestuur CKK (Cindu-Key & Kramer) te Uithoorn, van 1 maart 1979 tot 1 januari 1983

gevangenschap/internering
gevangenschap in Scheveningen en Amersfoort, 1941

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/20)

  • lid Raad van Commissarissen "De Porcelyne Fles" te Delft
  • voorzitter bestuur Stichting Administratiekantoor RSV (Rijn-Schelde-Verolme), tot 1990

afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 18 september 1974
  • voorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 1977 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met sociale zaken en milieuhygiëne. Sprak in 1971 ook bij de behandeling van de begroting voor Buitenlandse Zaken.
  • voorzitter Nederlandse delegatie van de interparlementaire conferentie te Parijs over vermindering van de zoutbelasting van de Rijn, 1978

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Omdat hij in de ogen van het PvdA-gewest Zuid-Holland tussentijds te weinig verantwoording had afgelegd, werd hij in 1981 niet meer voor de Eerste Kamer gekandideerd

uit de privésfeer
  • Was betrokken bij acties tegen de komst van Hoogevens naar het Rijnmondgebied
  • Verzorgde in 1971 een serie colleges over milieu en economie aan de Landbouwhogeschool in Wageningen
  • Verzorgde in 1972 en 1973 colleges milieurecht aan de Rijksuniversiteit Groningen

verkiezingen
  • Werd in 1969 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland
  • Werd in 1971 en 1977 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.