J.A.M. (Jan) Reijnen

foto J.A.M. (Jan) Reijnen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Aimabel gemeentebestuurder die in de Eerste Kamer de deskundige woordvoerder was over binnenlandse zaken en woningbouwbeleid. Van jongsaf actief in de KVP en op 37-jarige leeftijd burgemeester in West-Friesland. Speelde als burgemeester van het Twentse Oldenzaal vele jaren een belangrijke rol in de Europese gemeentenbeweging. Was tien jaar burgemeester van Heerlen, maar nam ontslag na zijn benoeming tot voorzitter van de Raad van Toezicht op het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Werd daarvan later bestuursvoorzitter.

KVP
in de periode 1972-1977: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Andreas Maria (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kaatsheuvel (gem. Loon-op-Zand), 3 februari 1927

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1972 tot 20 september 1977
  • voorzitter Raad van Toezicht ABP (Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds), van 1 mei 1986 tot 1 januari 1988
  • voorzitter bestuur ABP (Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds), van 1 januari 1988 tot 1 maart 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • plaatsvervangend lid Adviescollege Verloftoetsing t.b.s., vanaf 1 december 2010

vorige (2/32)
  • plaatsvervangend lid Advies- en Arbitragecommissie Rijksdienst, vanaf 17 oktober 1984
  • lid Advies- en Arbitragecommissie Rijksdienst (commissie-Albeda)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken en volkshuisvesting van de KVP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in Kaatsheuvel medeoprichter van de R.K. Huishoudschool Sint Angela en van de VVV
  • Was in de jaren 1954-1961 leider van de Nederlandse delegatie en spreker op internationale jongerencongressen in West-Europa

verkiezingen
  • Was in 1971 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.