K. (Koert) Meuleman

foto K. (Koert) Meuleman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Veehouder uit IJsselmuiden, die ruim acht jaar als eenling de SGP vertegenwoordigde in de Eerste Kamer. Had een lange staat van dienst als wethouder en was daarnaast Statenlid. In de Eerste Kamer woordvoerder over uiteenlopende onderwerpen in ruim 100 debatten, waarbij hij steeds een orthodox-christelijk geluid liet horen en regelmatig de Schrift aanhaalde. Eenvoudig, nuchter en bescheiden bestuurder.

SGP
in de periode 1973-1981: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Koert (Koert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
IJsselmuiden, 15 november 1909

overlijdensplaats en -datum
Wilsum (gemeente Kampen), 2 maart 2004

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 1969 tot 28 april 1987
  • wethouder van IJsselmuiden, van 3 september 1974 tot 5 september 1978
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1973 tot 10 juni 1981
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1973 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • ouderling, van 1940 tot 1980 (met een onderbreking van twee jaar)
  • voorzitter Commissie van Toezicht Christelijke Agrarische School te Kampen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • In 1971 kandidaat in en in 1977 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.