A. (Bob) Mater

foto A. (Bob) Mater
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Maatschappelijk betrokken socialist, die carrière maakte in het hervormde welzijnswerk en als gemeentebestuurder (wethouder van Geldrop en burgemeester van Lekkerkerk). Gemoedelijke Amsterdamse Brabander. In de jaren zeventig in de Eerste Kamer woordvoerder maatschappelijk werk en ontwikkelingssamenwerking van de PvdA. Stemde als enige van zijn fractie tegen het initiatiefvoorstel van PvdA en VVD over abortus. Overleed als burgemeester van Oosterhout.

PvdA
in de periode 1971-1977: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Adolph (Bob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 24 maart 1930

overlijdensplaats en -datum
Oosterhout (N.Br.), 17 december 1991

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 20 september 1977
  • burgemeester van Lekkerkerk, van 16 september 1971 tot 15 april 1976
  • burgemeester van Oosterhout, van 15 april 1976 tot 17 december 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Breda, van 1 januari 1991 tot 17 december 1991
  • president Raad van Commissarissen "Intergas"

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 20 september 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder maatschappelijk werk van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met ontwikkelingssamenwerking.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was kantoorbediende

verkiezingen
  • Werd in 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.