S. (Simon) van Marion

foto S. (Simon) van Marion
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Voormalige hoofdonderwijzer en lts- en mavo-leraar die twee periodes voor de Boerenpartij in de Eerste Kamer zat. Als secretaris van de Boerenpartij een vertrouweling van Koekoek. Eén van de meest bezadigde volksvertegenwoordigers van de Boerenpartij.

Boerenpartij
in de periode 1969-1976: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Simon (Simon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 7 december 1907

overlijdensplaats en -datum
Uddel (gem. Apeldoorn), 16 juli 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij) (jaren vijftig)
  • Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • leraar MULO/MAVO-school
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 september 1969 tot 10 mei 1971
  • waarnemend directeur Lagere Technische School te Kampen, tot 1 februari 1973
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1974 tot 1 november 1976
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) Boerenpartij, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1974 tot 1 november 1976

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid commissie tot wering van schoolverzuim, gemeente Ermelo, vanaf 1947

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kwam in 1969 in de Eerste Kamer toen de aanvankelijk gekozen B.M. Steur zijn benoeming niet aannam

verkiezingen
  • In 1969 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Piet van de Bree (schuilnaam in het verzet)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.