Mr. G.A.W.C. (Guus) baron van Hemert tot Dingshof

foto Mr. G.A.W.C. (Guus) baron van Hemert tot Dingshof
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Hoffelijke VVD-senator in de jaren zeventig, die als zoon van een adellijke Zuid-Hollandse burgemeester opgroeide in de sfeer van het binnenlands bestuur. Werd zelf burgemeester van het Utrechtse Maarn. In de Eerste Kamer woordvoerder verkeer en waterstaat en volkshuisvesting en ondervoorzitter van de Kamer. Verdienstelijk amateur-astronoom.

VVD
in de periode 1973-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gustaaf Adolf Willem Carel (Guus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haastrecht (Z.H.), 8 juni 1915

overlijdensplaats en -datum
Doorn, 3 mei 1994

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • waarnemend burgemeester van Langbroek, van 5 juli 1973 tot 25 juli 1973
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 1973 tot 10 juni 1981
  • waarnemend burgemeester van Doorn, van 20 juli 1983 tot 1 juli 1984

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Universiteitsraad Rijksuniversiteit Utrecht
  • voorzitter Stichting Kampvreugd, omstreeks 1987

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 april 1977 tot 10 juni 1981
  • voorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 oktober 1977 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder verkeer en volkshuisvesting van de VVD-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Was in 1949 toen de RVI (Rijksverkeersinspectie) en het BIMA (Bureau Inschrijving Motorvoertuigen Administratie) werden samengevoegd de bedenker van de naam Rijksdienst voor het Wegverkeer voor de nieuwgevormde organisatie
  • Leidde in 1959 een expeditie van amateur-astronomen naar de Canarische Eilanden om de totale zonsverduistering waar te nemen
  • Zijn vader was burgemeester van Haastrecht (1907-1942), van Vlist (1907-1942) en van Stolwijk (1924-1942)

verkiezingen
  • Was in 1971 kandidaat in en werd in 1974 en 1980 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.