Drs. W.A.F. (Wil) Wilbers

foto Drs. W.A.F. (Wil) Wilbers
bron: Beeldbank Nationaal Archief

D66-Tweede Kamerlid uit Bergen op Zoom, dat zich in de Kamer vooral bezighield met cultuur (media) en onderwijs. Onderwijsman, die in zijn woonplaats leraar Nederlands en schooldecaan was. In zijn partij was hij actief als gewestelijk bestuurder. Tussen twee Kamerperiodes in (1974-1981) was hij ambtenaar op het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (later Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur) en dat werd hij opnieuw vanaf 1982. Legde zich later toe op fotografische kunst.

D66
in de periode 1971-1982: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Arnoldus Franciscus (Wil)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 30 december 1931

overlijdensplaats en -datum
Voorschoten, 14 juli 2017

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1966 tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 7 december 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 mei 1973 tot 1 april 1974
  • raadadviseur in algemene dienst, ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, van 1980 tot september 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1981 tot 16 september 1982
  • raadadviseur ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, van 1982 tot 1992

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid bestuur Vereniging van Oud-Parlementariërs, vanaf 2008
  • lid bestuur van diverse onderwijs- en culturele organisaties

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 1982 een initiatiefwetsvoorstel in tot wijziging van de verdeelsleutel voor de verdeling van zendtijd onder de omroeporganisaties. Dit door Wessel-Tuinstra overgenomen voorstel werd in 1986 ingetrokken.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Volgde in de jaren negentig een opleiding tot kunstfotograaf. Zijn werk was en is te zien op diverse tentoonstellingen en solo-exposities.
  • Zijn vader was ambtenaar afdeling bevolking en burgerlijke stand, secretarie gemeente Nijmegen
  • Zijn echtgenote was lerares

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.