E. (Eefje) Klaassens-Postema

foto E. (Eefje) Klaassens-Postema
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eindhovense onderwijzeres die op vrij jonge leeftijd Tweede Kamerlid voor de PvdA werd. Haar ouders waren afkomstig uit Groningen, haar vader werkte bij Philips en was gemeenteraadslid in Eindhoven. Na drie jaar onderwijswoordvoerder te zijn geweest, werd zij wethouder van Eindhoven. Van de gemeenteraad maakte zij al vanaf haar 27e deel uit. In 1987 Eerste Kamerlid en woordvoerder volkshuisvesting, het terrein waarmee zij zich ook als wethouder had beziggehouden.

PvdA
in de periode 1971-1991: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Evertje (Eefje)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 26 februari 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 1 juni 1974
  • lid gemeenteraad van Eindhoven, van 27 juni 1974 tot 6 september 1982
  • wethouder (van huisvesting en stadsvernieuwing) van Eindhoven, van 27 juni 1974 tot 6 september 1982
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 11 juni 1991

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/11)
  • voorzitter Kans, Stichting voor Volwasseneneducatie Eindhoven
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van 1990 tot 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met onderwijs
  • In de Eerste Kamer woordvoerster voor volkshuisvesting en sociale zaken van de PvdA

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was landarbeider, bouwvakker, fabrieksarbeider en technisch-administratieve medewerker van Philips en gemeenteraadslid van Eindhoven, van 27 augustus 1951 tot 3 september 1962

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.