H. (Herman) Wisselink

foto H. (Herman) Wisselink
bron: Fotobureau Dijkstra

Weinig opvallend, bescheiden CHU- en CDA-Tweede Kamerlid uit Overijssel. Was woordvoerder defensiepersoneel en landbouwaangelegenheden en hield zich in de CHU-fractie ook enige tijd bezig met financiën. Was voor hij Kamerlid werd directeur van een Lagere landbouwschool. Had veel belangstelling voor botanie en benutte als lid van een parlementaire delegatie naar het buitenland de vrije uurtjes om naar bijzondere planten te zoeken.

CHU, CDA
in de periode 1971-1981: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Herman (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eibergen, 28 december 1918

overlijdensplaats en -datum
Bathmen, 11 maart 1995

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 10 juni 1981
  • wethouder van Bathmen (Ov.), van 3 september 1974 tot 5 september 1978
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 21 april 1982 tot 28 april 1987

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid gewestraad van Deventer, van 1975 tot 1977
  • lid provinciaal onderwijsorgaan van Overijssel, omstreeks 1976

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Civiele Verdediging (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 1978 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met belastingen, landbouw en defensie (personeel) en was enige tijd financieel-woordvoerder van de CHU-fractie. Voerde ook het woord over het binnenlands bestuur, financiën lagere overheden, ambtenarenbeleid en het beleid rond Zuid-Molukkers.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 1977 met Van Dijk en Van der Mei tot de drie leden van de CDA-fractie die tegen het concept-regeerakkoord van PvdA, CDA en D66 stemden

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer en verzekeringsagent

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.