Prof.Dr. A.J. (Arend) Vermaat

foto Prof.Dr. A.J. (Arend) Vermaat
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In de economische wetenschappen aan de VU gepromoveerde antirevolutionair, die begin jaren zeventig financieel woordvoerder van de ARP-Tweede Kamerfractie was. Verliet in 1975 de politiek om hoogleraar aan de Vrije Universiteit te worden. Keerde na een bestuursvoorzitterschap van een Hogeschool te hebben bekleed in 1991 terug in de politiek, ditmaal als Eerste Kamerlid voor het CDA. Was tevens voorzitter van de Verzekeringskamer.

CDA, ARP
in de periode 1971-1995: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Arend Jan (Arend)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoevelaken, 2 november 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1960 tot 10 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 16 oktober 1975
  • hoogleraar staathuishoudkunde, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 15 oktober 1975 tot 1 augustus 1986
  • voorzitter Verzekeringskamer, van 1 januari 1988 tot 1 januari 2001
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 13 juni 1995
  • buitengewoon hoogleraar financieel toezicht op de verzekeraars en pensioenfondsen, Vrije Universiteit te Amsterdam, van september 1999 tot 2001

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/24)
  • lid Commissie van Beroep, PKN Pensioenfonds, vanaf 2005
  • lid bestuur Federatie van Diaconieën

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 1975 samen met Marius van Amelsvoort (KVP) en Willem Scholten (CHU) een initiatiefwetsvoorstel in over verlaging van de vennootschapsbelasting in 1975 en verhoging van de tijdelijke zelfstandigenaftrek voor kleinere zelfstandigen. Dit voorstel werd in 1975 wet.
  • Was woordvoerder landbouw en economische zaken van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met milieubeleid.

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Had in 1975 bezwaren tegen de statuten van het nieuw te vormen CDA, vanwege het in zijn ogen te weinig evangelische karakter daarvan

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.