Mr. P.R. (Piet) Stoffelen

foto Mr. P.R. (Piet) Stoffelen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

PvdA-woordvoerder politie en binnenlands bestuur in de Tweede Kamer. Gedegen, integer, maar door velen saai gevonden Kamerlid. Werkte op de gemeentesecretarie van Enschede en was stafmedewerker van de Wiardi Beckman Stichting. Als Kamerlid een geducht deelnemer aan debatten over politiereorganisatie en bestuurlijke vernieuwing. Zijn samen met de CDA'er Van der Burg ingediende initiatiefwetsvoorstel om een parlementaire minderheid het recht van enquête te verlenen, werd door de Eerste Kamer verworpen. Was als parlementslid van de Raad van Europa een actief verdediger van burgerlijke vrijheden. Moest in 1994 in de fractie plaats maken voor een politieagente, maar was later nog wel enige jaren senator.

PvdA
in de periode 1971-1999: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Reinhard (Piet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oldenzaal, 14 september 1939

overlijdensplaats en -datum
Sassenheim (gem. Teylingen), 5 augustus 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1957

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid gemeenteraad van Ouder-Amstel, van 1969 tot 1973
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 17 mei 1994
  • parttime stafmedewerker directie politie, ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1 december 1995 tot 3 september 1996
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 1996 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • lid Europees comité ter voorkoming van martelingen, namens Nederland
  • voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van april 1999 tot september 1999

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter juridische commissie (Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa), tot 1994
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 7 april 1998 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/9)
  • Interpelleerde op 19 april 1989 de ministers Korthals Altes en Van Dijk over de herverdeling van de politiesterkte
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met Europese zaken, justitie en binnenlandse zaken. Voerde in 1998 het woord bij de behandeling van de goedkeuringswet over toetreding van Hongarije, Polen en Tsjechië tot de NAVO.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/6)
  • Bracht in 1988 als voorzitter van een werkgroep uit de Raad van Europa een rapport uit over kinderarbeid, jeugdprostitie en andere vormen van uitbuiting van kinderen
  • Werd in 1994 niet meer gekandideerd, omdat de kandidaatstellingscommissie de voorkeur gaf aan de voormalige politieagente Gerda Dijksman
  • Viel in 1995 'buiten de boot' bij de verkiezing van de Eerste Kamer, omdat de Staten van Gelderland een kandidaat (Meine Pit) via voorkeurstemmen in de Senaat kozen. Kwam een jaar later alsnog in de Eerste Kamer toen er een vacature was ontstaan.

uit de privésfeer
Zijn vader was accountant

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.