Mr. K.A. (Klaas) Keuning

foto Mr. K.A. (Klaas) Keuning
bron: Fotobureau Stokvis

In Friesland geboren gemeentelijk en provinciaal bestuurder van de PvdA die, na een breuk met die partij, begin jaren zeventig vier jaar Tweede Kamerlid voor DS'70 was. Advocaat in Utrecht en leraar in Zierikzee. Was in die gemeente ook wethouder voor de PvdA, na in 1954 voor een lokale partij ('Het Roer Om') tot raadslid te zijn gekozen. Hield zich in de Kamer vooral bezig met justitie en defensie. In 1975 koos hij bij het conflict in de DS'70-fractie over de koers van de partij de zijde van De Brauw en verliet hij met hem de fractie en de Kamer.

DS'70
in de periode 1971-1975: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Klaas Ate (Klaas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oosterwolde (gem. Ooststellingwerf, Frl.), 9 september 1916

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 3 november 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van november 1957 tot 10 december 1970
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970), van 10 december 1970 tot februari 1976
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf februari 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 3 augustus 1975
  • griffier Gerechtshof te Leeuwarden, van 1 januari 1977 tot 1 oktober 1981
  • advocaat en procureur, vanaf oktober 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid presidium MRK (Maatschappelijke Raad voor de Krijgsmacht), vanaf 1980
  • voorzitter Israël Comité Nederland, van 1982 tot 1985

afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 september 1972 tot 3 augustus 1975
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Anti-kraakwetten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 april 1973 tot juni 1975

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was justitie- en defensiewoordvoerder van DS'70 in de Tweede Kamer. Hield zich ook bezig met binnenlandse zaken.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1954, bij de vanwege de watersnoodramp uitgestelde gemeenteraadsverkiezingen, in Zierikzee tot raadslid gekozen namens de kiesvereniging "Het Roer Om"
  • Sloot zich in 1970 aan bij het Democratisch Appèl, waaruit DS'70 voortkwam

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.