G.W. (Wim) Keja

foto G.W. (Wim) Keja
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Amsterdamse VVD'er, die bekendstond als de laatste - ook wel: de enige - arbeider in de VVD-fractie. Voordat hij in 1971 Tweede Kamerlid werd, was hij machinist bij de koopvaardij, bankwerker en bedrijfsleider. In die tijd ook actief als bestuurslid van de Amsterdamse afdeling en de Kamercentrale en lid van de Amsterdamse gemeenteraad. In de Kamer hield hij zich vooral bezig met medezeggenschap, personeelszaken defensie en media. Hij was een gedreven pleiter voor commerciële omroep.

VVD
in de periode 1971-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gregorius Wilhelmus (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zuilen (thans gem. Utrecht), 28 oktober 1925

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 4 mei 1995

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij) (korte tijd, jaren vijftig)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1958

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • hoofd Interne Dienst, kabelfabriek "DRAKA" te Amsterdam, tot 1971
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 20 november 1965 tot 16 maart 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 14 september 1989

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Amsterdamse Oranjeverenigingen
  • voorzitter Stichting Rechtsbijstand Dienstplichtige Militairen, omstreeks november 1983 en nog in 1991

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Ontwikkeling van het Markerwaardgebied (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 1983 tot juni 1986
  • lid subcommissie visquoteringsregelingen uit de vaste commissie voor Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1986 tot juni 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 22 juni 1983 minister Brinkman over het op de t.v. uitzenden van de Nederlandse kampioenschappen wielrennen
  • Interpelleerde op 1 oktober 1985 minister Brinkman over het Europa-TV-project

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Pleitbezorger van commerciële omroep in Nederland
  • Onttrok zich in juni 1980 aan de stemming over een motie-Ter Beek waarin om volledige uitvoering van een motie-J.N. Scholten werd gevraagd over een olieboycot van het Zuid-Afrikaanse apartheidsregime. Hij wilde daarmee zijn ontstemming laten blijken over de opstelling van de CDA-fractie.
  • Werd in 1986 aanvankelijk niet op een verkiesbare plaats gezet, maar werd o.a. met steun van Wiegel uiteindelijk 31e op de lijst.

uit de privésfeer
Was vanaf september 1981 enige maanden uitgeschakeld door een hartaanval

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.