F. (Frits) Dragstra

foto F. (Frits) Dragstra
Bron: Beeldbank Nationaal Archief

Communistische voorman uit de Limburgse Mijnstreek en zoon van een mijnwerker, die vierenhalf jaar Tweede Kamerlid voor de CPN was. Werkte bij een coöperatieve vereniging en was gemeenteraadslid in Heerlen en twaalf jaren Statenlid. In de Kamer woordvoerder verkeer en waterstaat en binnenlandse zaken.

CPN
in de periode 1972-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Frits (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Treebeek (gem. Heerlen), 6 oktober 1927

overlijdensplaats en -datum
Brunssum, 5 juni 2015

3.

Partij/stroming

partij(en)
CPN (Communistische Partij van Nederland)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1972 tot 8 juni 1977
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 2 juni 1966 tot 7 juni 1978
  • lid gemeenteraad van Heerlen, van 2 september 1958 tot 1 mei 1990 (vanaf 29 april 1986 voor Klein Links)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer met name bezig met verkeer en waterstaat, PTT-aangelegenheden, binnenlandse zaken en ambtenarenzaken. Voerde ook het woord bij debatten over de economische positie van Zuid-Limburg.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stond in 1959 als 31-jarige al op een onverkiesbare plaats op de CPN-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer
  • Was als Statenlid tegenstander van de mijnsluitingen, omdat er volgens hem in de kolenindustrie nog tientallen jaren werk was en de regering zich bij het besluit tot sluiting had laten leiden door de West-Duitse en Amerikaanse kolenproducenten en oliekoningen.

uit de privésfeer
Zijn vader was mijnwerker

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1977 zesde op de CPN-kandidatenlijst en werd niet herkozen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.