W. (Wim) du Chatinier

foto W. (Wim) du Chatinier
bron: Fotobureau Stokvis

Katholieke Haagse winkelierszoon, die in jaren zeventig in de Tweede Kamer woordvoerder voor de KVP was voor sportaangelegenheden, defensie en drugsbeleid. Was zelf als kort-verbander actief geweest bij de Landmacht en Luchtmacht en nadien ambtenaar. Kwam als vertegenwoordiger van de KVP-jongeren in de Kamer. Na zijn Kamerlidmaatschap een links georiënteerde wethouder van Den Haag. Voortvarend zelfvoldaan bestuurder, die als burgemeester van Rucphen een uitbrander kreeg van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, omdat zijn gemeente een eigen uitleg gaf aan wetten.

KVP
in de periode 1971-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Willem (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 december 1937

overlijdensplaats en -datum
Roosendaal, 30 mei 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 7 december 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 maart 1973 tot 8 juni 1977
  • wethouder (van wijkzaken, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid) van 's-Gravenhage, van 5 september 1978 tot 1 april 1980
  • burgemeester van Rucphen, van 16 december 1981 tot 1 november 2000

officiersrangen
  • tweede luitenant
  • eerste luitenant

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid hoofdbestuur Contactraad Gemeentelijk Sportbelangen, district-Zuid, omstreeks augustus 1988
  • plaatsvervangend lid Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Westelijk Noord-Brabant, vanaf 1 januari 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder sport en welzijn van de KVP in de Tweede Kamer. Hield zich verder onder meer bezig met defensiepersoneel en volkshuisvesting.
  • Voerde in 1974 het woord bij de behandeling van de Nota inzake het drugbeleid en wijziging van de Opiumwet

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als wethouder was hij verantwoordelijk voor het drugsbeleid. Hij zorgde onder meer voor betere opvang van heroïneverslaafden en regelde het verstrekken van methadon aan deze groep.
  • Nam in maart 1980 onverwacht ontslag als wethouder vanwege persoonlijke redenen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.