K. (Klaas) Beuker

foto K. (Klaas) Beuker
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Vertegenwoordiger van de conservatieve katholieken, die waarschuwde tegen de in zijn ogen toenemende zedenverwildering in Nederland. Als Tweede Kamerlid voor de RKPN, waarvan hij tevens voorzitter was, keerde hij zich tegen de KVP die volgens hem een te linkse koers volgde en tegen de liberalisering van de drugs- en abortuswetgeving. Keerde zich tevens tegen de moderniseringen in de (Nederlandse) Rooms-katholieke kerk. Groeide op in Friesland en zat op het kleinseminarie in het Limburgse Wijnandsrade en was later leraar in West-Friesland.

RKPN
in de periode 1972-1977: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Klaas (Klaas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harlingen, 21 augustus 1924

overlijdensplaats en -datum
Hoogwoud (gem. Opmeer, N.H.), 9 oktober 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • NRP (Nieuwe Roomse Partij), tot januari 1972
  • RKPN (Rooms-Katholieke Partij Nederland), vanaf januari 1972

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • hoofdonderwijzer, R.K. lagere school te Makkum, van 1957 tot 1960
  • leraar Nederlands en geschiedenis, R.K. MULO-school "Sint Aloysius" te Hoorn, van 1960 tot 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1972 tot 8 juni 1977
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) RKPN Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1972 tot 7 juni 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter "Titus Brandsma Stichting"
  • voorzitter Stichting RKPN (bevordering van R.K.-pers en publiciteit en R.K.-politiek in Nederland), omstreeks 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 5 maart 1974 minister Van Doorn over de radio- en t.v.-zendtijd voor de RKPN. In de RKPN deed zich een splitsing voor, waarbij leden van de groepering "Club van Utrecht" tegen de zin van Beuker de bestuursfuncties innamen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Startte in 1979 vanuit de R.K. Titus Brandsma Stichting de actie "Trouw aan de Paus"

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.