W. (Wim) Albers

foto W. (Wim) Albers
bron: Europees Parlement

PvdA-Kamerlid en Europarlementariër. Werd na een loopbaan bij de Heinekenbierbrouwerij, het wethouderschap van Zupthen en functies bij het Waterschap Berkel waterstaatsdeskundige van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Pleitte er onder meer voor bij dijkverhogingen meer rekening te houden met het landschap. Hield zich ook bezig met sociale zaken (arbeidsverhoudingen en medezeggenschap). Deskundig maar niet zo opvallend Kamerlid met een sterke regionale binding.

PvdA
in de periode 1973-1984: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Willem (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 30 november 1920

overlijdensplaats en -datum
Warnsveld (gem. Zutphen), 30 december 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • wethouder van Zutphen, van januari 1957 tot 1 oktober 1973
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 augustus 1973 tot 17 juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 3 oktober 1974 tot 17 juli 1979 (aangewezen door de Staten-Generaal)
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 24 juli 1984

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/14)

  • voorzitter cliëntenraad "Zuytvenne verpleeghuizen", van 1998 tot 2000
  • voorzitter Humanistisch Verbond, afdeling Zutphen, van 1998 tot 2000

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer met name bezig met sociale zaken en waterstaatsvraagstukken. Was onder meer in 1976 woordvoerder bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet arbeid buitenlandse werknemers en in 1978 bij de behandeling van het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Europees Sociaal Handvest.
  • Interpelleerde op 29 mei 1975 minister Westerterp over de dijkverbeteringswerken langs de rivieren

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.