Drs. H.J.B. (Harry) Aarts

foto Drs. H.J.B. (Harry) Aarts
bron: Fotobureau Dijkstra

Brabantse politicus die via zijn partij carrière maakte. Vanuit familietraditie KVP'er, eerst als actief lid van de jongerenorganisatie, al snel voorzitter van de regionale jongeren en lid van het bestuur van de KVP-afdeling. In 1953 het jongste raadslid in Nederland. Werd ook op nog tamelijk jonge leeftijd burgemeester van Berkel-Enschot. Die stap leidde in 1973 naar de Tweede Kamer. Daar was hij, eerst voor de KVP-fractie, later voor het CDA twintig jaar een vaste waarde. In de Kamer breed gewaardeerd als gedegen, op consensus gerichte woordvoerder binnenlands bestuur, buitenlandse zaken en - vooral dat met heel zijn hart - ontwikkelingssamenwerking. Na zijn vertrek uit de Kamer staatsraad.

KVP, CDA
in de periode 1973-1998: lid Tweede Kamer, staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Johannes Bernardus (Harry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 9 maart 1930

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • burgemeester van Berkel-Enschot, van 16 juli 1965 tot 16 maart 1974
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 januari 1973 tot 1 oktober 1993
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 oktober 1993 tot 1 oktober 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/22)
  • voorzitter Nederlands Helsinki Comité, vanaf november 1993
  • lid Raad van Toezicht en Advies Stichting Communicatie Ontwikkelingssamenwerking, thans Free Voice

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • voorzitter bijzondere commissie voor de Spreiding van Rijksdiensten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 1983 tot 30 september 1986
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 november 1989 tot 1 oktober 1993

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als lid van de KVP-fractie bezig met binnenlands bestuur, kiesrecht, constitutionele zaken, civiele verdediging en ontwikkelingssamenwerking
  • Was woordvoerder buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met Antilliaanse zaken en politie-aangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.