M.L. (Marleen) de Pater-van der Meer

foto M.L. (Marleen) de Pater-van der Meer

CDA-Tweede Kamerlid uit Zutphen in de periode 2001-2010. Was voor zij Kamerlid werd in die gemeente wethouder en verder onder meer docente en interim-directeur van de Stichting Kerk en Wereld. Hield zich als Kamerlid met uiteenlopende zaken bezig, zoals arbeidszaken, integriteit bij de overheid, successiewetgeving, personen- en familierecht en het beleid inzake prostitutie en mensenhandel. Was voorzitter van de vaste commissies voor Verkeer en Waterstaat en voor Justitie. Praktische, maar ook joviale en aimabele volksvertegenwoordigster.

CDA
in de periode 2001-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maartje Lena (Marleen)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
M.L. van der Meer (tot haar huwelijk)

geboorteplaats en -datum
Hekelingen (Z.H.), 19 november 1950

overlijdensplaats en -datum
Zutphen, 13 december 2015

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1970 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • interim-directeur, bestuursgedelegeerde Stichting "Kerk en Wereld" te Driebergen, van 1999 tot 2001
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 februari 2001 tot 17 juni 2010
  • waarnemend burgemeester van Muiden, van 28 september 2010 tot 13 december 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/9)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Raad van Toezicht Justitieel Pedagogisch Centrum 'De Sprengen' te Zutphen/Wapenveld, omstreeks april 2006
  • lid bestuur "De Dreef", school voor voortgezet speciaal onderwijs, omstreeks april 2006

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2002 tot 25 september 2003
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 september 2003 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Mede-organistor van een internationale conferentie in 2010 over bestrijding van mensenhandel

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot was onderwijzer
  • Haar vader was landbouwer
  • Haar moeder was sociaal actief

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.