W.M. (Wouter) van Harselaar

foto W.M. (Wouter) van Harselaarvergrootglas

Afgevaardigde van de Boerenpartij, die in het conflict in 1968 tussen Koekoek en Harmsen de zijde van de laatste koos. Veehouder en administrateur in een dorp op de grens van de Utrechtse Heuvelrug en de Gelderse Vallei. In de Kamer een onopvallend lid.

Boerenpartij , groep-Harmsen (ex-BP)
in de periode 1968-1971: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Wouter Marinus (Wouter)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leersum (Utr.), 3 september 1929

overlijdensplaats en -datum
Amerongen, 24 april 2016

levensbeschouwing
Hervormd (lid Gereformeerde Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Nederlandse Hervormde (Gereformeerde) Kerk)

Partij/stroming

partij(en)
  • Boerenpartij, tot juni 1968 (geroyeerd)
  • Binding Rechts, vanaf 19 oktober 1968

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Harmsen, van 27 juni 1968 tot 10 mei 1971

Hoofdfuncties/beroepen

  • landbouwer en administrateur te Overberg (Utr.)
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 2 juni 1966 tot januari 1969
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 februari 1968 tot 10 mei 1971

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over binnenlandse zaken, volksgezondheid, justitie, landbouw en maatschappelijk werk

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
F. van der Molen, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1970)

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.