Dr. L.J. (Louis) Zimmerman

foto Dr. L.J. (Louis) Zimmerman

Amsterdamse econoom, die zijn wetenschappelijke loopbaan enkele weken combineerden met het Tweede Kamerlidschap voor de PvdA. Hij 'verving' tijdelijk Suurhoff, toen die niet tijdig zijn geloofsbrieven had ingezonden, maar maakte korte tijd later weer plaats voor hem. Zoon van een vooraanstaande violist en concertmeester van het Concertgebouworkest.

PvdA
in de periode 1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Louis Jacques (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 27 februari 1913

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 april 1998

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1946 tot 10 oktober 1946
  • hoogleraar "economie van de minder ontwikkelde gebieden", Universiteit van Amsterdam, van 1 januari 1971 tot 15 juni 1978
  • leeropdracht "economie van de minder ontwikkelde gebieden", Universiteit van Amsterdam, van 15 juni 1978 tot 1 september 1980

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

voorzitter FFS (Foreign Student Service) te Amsterdam, omstreeks 1987

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1946 Tweede Kamerlid, omdat Suurhoff, die hoger op de lijst stond, niet in de gelegenheid was geweest zijn geloofsbrieven in te sturen, en dus geen zitting kon nemen. Zimmerman was bereid was de zetel tijdelijk in te nemen en direct weer op te geven, zodat Suurhoff deze alsnog kon overnemen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.