J.J.A. van Wylick

Tot de liberalen behorende katholiek, die in 1850 in het district Roermond tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Was in 1836 door koning Leopold I van Belgie tot burgemeester van Kessel benoemd. Na de hereniging van Limburg met Nederland lid van Provinciale Staten en een jaar na zijn vertrek uit de Kamer gedeputeerde van die provincie.

'pragmatisch' liberaal
in de periode 1850-1853: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Jacob Anton

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kessel (Lb.), 10 maart 1803

overlijdensplaats en -datum
Kessel (Lb.), 26 juni 1879

3.

Partij/stroming

stroming(en)
'pragmatisch' liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Roermond)
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 4 juli 1854 tot 18 mei 1876 (voor het kiesdistrict Venlo)
  • lid Gedeputeerde Staten van Limburg, van 5 juli 1854 tot juli 1876

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over enkele financiële onderwerpen

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was landeigenaar en landbouwer, en later koopman

verkiezingen
  • Versloeg in 1850 J.L.A. Leclercq na herstemming
  • Werd in 1853 verslagen door P.L. de Lom de Berg en M.P.H. Strens

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.