Mr. J.B.L.C.Ch. baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn

foto Mr. J.B.L.C.Ch. baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Katholiek Tweede Kamerlid uit een oorspronkelijk Belgische adellijke familie. Voor hij in de Kamer kwam advocaat en gedeputeerde van Utrecht. Werd in 1910 in het district Wijk-bij-Duurstede gekozen als opvolger van een antirevolutionair. Veelzijdig Kamerlid, dat onder meer een rol speelde bij de behandeling van socialeverzekeringswetten. Lid van enkele staatscommissies. Werd in 1921 staatsraad en bleef dat bijna dertien jaar.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1910-1934: lid Tweede Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean Baptiste Louis Corneille Charles

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ollignies (Henegouwen, België), 13 september 1873

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 16 mei 1936

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 1 mei 1903 tot 13 september 1921
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 1910 tot 14 september 1921 (1910-1918 voor het kiesdistrict Wijk bij Duurstede)
  • lid Raad van State, van 15 september 1921 tot 1 april 1934 (benoemd bij K.B. van 27 augustus 1921)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Staatscommissie voor het pachtvraagstuk (Staatscommissie-Diepenhorst), vanaf 1919
  • lid Staatscommissie inzake de bezetting en werkwijze van departementen van Algemeen Bestuur (bezuinigingscommissie-Rink), van 20 december 1920 tot september 1923

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid afdeling Waterstaat (Raad van State)
  • lid afdeling Arbeid (Raad van State)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over uiteenlopende zaken, zoals financiën, sociale zekerheid, landbouw, justitie en distributie-zaken. Speelde in de jaren 1911-1913 een belangrijke rol bij de behandeling van de arbeids- en verzekeringswetten van Talma.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was burgemeester van Ollignies (België)
  • Een zoon van hem was burgemeester van Hilversum
  • Een dochter van hem was kloosterzuster

verkiezingen
  • Werd in 1909 bij tussentijdse verkiezingen in Breukelen na herstemming verslagen door de antirevolutionair F.H. de Monté verLoren
  • Versloeg op 30 december 1909 en in 1913 mr. H.C. Dresselhuys (vl)
  • Werd in 1917 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Raad van State, 1916 (geweigerd)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.