B.J.J. Wijkamp

foto B.J.J. Wijkamp
bron: Vliegen, "Die onze kracht ontwaken deed"

Onderwijzer die zich in het interbellum ontwikkelde tot de eerste en een belangrijk socialistisch gedeputeerde van Utrecht. Combineerde die functie in de jaren twintig korte tijd met het lidmaatschap van de Tweede Kamer voor de SDAP. Na de bevrijding lid van het noodparlement en wethouder van Baarn. Zette zich zijn leven lang in voor de drankbestrijding en vervulde vele functies op het gebied van de volksgezondheid. Magistraat, die gemakkelijk en humaan omging met het personeel van de provincie. Onbaatzuchtig en eenvoudig.

SDAP, PvdA
in de periode 1924-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Bernardus Johannes Josephus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 11 maart 1879

overlijdensplaats en -datum
Baarn, 23 juni 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1924 tot 15 september 1925
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 1945 tot 4 juni 1946
  • lid gemeenteraad van Baarn, van 7 september 1946 tot 23 juni 1951
  • wethouder van Baarn, van 7 september 1946 tot 23 juni 1951

gevangenschap/internering
geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van juli 1942 tot 1943

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • lid bestuur Stichting "Het Utrechtsch Landschap"
  • voorzitter Raad van Commissarissen drukkerij N.V. Laverman

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer eenmaal over volksgezondheid bij een begrotingsbehandeling

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zette zich als gedeputeerde met name in voor verbetering van de drinkwatervoorziening in de provincie

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.