Jhr.Mr. H.A. Wttewaall van Stoetwegen

Conservatieve afgevaardigde voor het district Zwolle. Wond zich in 1866 volgens tijdgenoten zo op over de aanneming van de motie-Keuchenius, die in zijn ogen een schending van het koninklijk prerogatief betekende, dat hij na een beroerte overleed. Was burgemeester van enkele plattelandsgemeenten aan de monding van de IJssel en van de stad Kampen. In die plaats werd 'burgemeester Stoetwegen' bekritiseerd vanwege zijn conservatisme en vriendjespolitiek.

conservatief
in de periode 1866: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Henri Assuërus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 29 maart 1812

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 september 1866

begraafplaats en -datum
IJsselmuiden, begraafplaats "Zandberg", 1 oktober 1866

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • burgemeester van Kampen, van 1 januari 1843 tot 27 september 1866
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 4 juli 1865 tot 27 september 1866 (voor het kiesdistrict Kampen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 augustus 1866 tot 27 september 1866 (voor het kiesdistrict Zwolle)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Raad van Administratie Overijsselsche Spoorweg-maatschappij, vanaf april 1845

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde als Kamerlid het woord over het wetsontwerp inzake de veetyphus en over de begroting van Nederlands-Indië
  • Stemde tegen de motie-Keuchenius, waarin afkeuring werd uitgesproken over het vertrek van minister Mijer vanwege diens benoeming tot Gouverneur-Generaal

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was agent van de Algemene Rijkskassier te Zwolle
  • Zijn zoon, jhr. E.W.F. Wttewaall van Stoetwegen, was gezant te Sint Petersburg
  • Zijn zwager, jhr. J.A. Sandberg, was gedeputeerde van Overijssel

verkiezingen
  • Versloeg in juni 1866 T.J. Stieltjes (lib.) na herstemming

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.