P.J.J. de Wit

foto P.J.J. de Wit
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Helmondse textielfabrikant, die zes jaar Eerste Kamerlid was voor de RKSP. Was in Helmond tevens wethouder en verder Statenlid van Noord-Brabant. Wist de bescheiden onderneming van zijn vader uit te bouwen tot een internationale firma. Actief in besturen van diverse katholieke organisaties en kreeg daarvoor een hoge pauselijke onderscheiding.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1923-1929: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Petrus Jacobus Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helmond, 10 juni 1869

overlijdensplaats en -datum
Ukkel (België), 7 februari 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • wethouder van Helmond, van mei 1912 tot juli 1915 (vier maanden tevens waarnemend burgemeester)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 4 juli 1916 tot 3 juli 1923 (1916-1919 voor het kiesdistrict Helmond)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1923 tot 17 september 1929

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • directeur-eigenaar N.V. Landbouw Maatschappij "De Peel"
  • lid diocesaan comité Radboud-Stichting, vanaf december 1919

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer enkele malen over handelsaangelegenheden

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1923 Eerste Kamerlid, nadat jhr. A.F.O. van Sasse van Ysselt zijn benoeming niet had aangenomen

uit de privésfeer
  • Medeoprichter van de R.K. HBS te Helmond, de eerste R.K. HBS van het land
  • Liet het landgoed "De Dompt" bij Gemert aanleggen

verkiezingen
  • Werd in 1923 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.