Mr. W.S.J. van Waterschoot van der Gracht

foto Mr. W.S.J. van Waterschoot van der Gracht
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Welgestelde Amsterdamse katholieke advocaat en notaris, zoon van een azijnfabrikant uit Beverwijk. Nam in het Amsterdamse katholieke verenigingsleven een vooraanstaande plaats in en was in hoofdstad gemeenteraadslid. Zat bovendien net als zijn vader in de Staten van Noord-Holland. Die kozen hem in 1904 tot Eerste Kamerlid. Leidde een staatscommissie op belastinggebied. Deed veel aan liefdadigheid en was daardoor zeer populair bij de Amsterdamse katholieken.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1904-1916: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Walther Simon Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beverwijk, 21 augustus 1845

overlijdensplaats en -datum
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 30 augustus 1921

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 15 december 1890 tot 1 september 1903 (in 1897-1903 gekozen in district IX)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 14 augustus 1899 tot september 1904 (voor het kiesdistrict Alkmaar)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 6 november 1916 (voor Zuid-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • lid/ondervoorzitter Staatscommissie voor de wetgeving op registratiebelasting en de hypotheekrechten (Staatscommissie-Pijnacker Hordijk), vanaf 28 september 1906
  • lid secretariaat, Commissie van uitvoering Koninklijk Nationaal Steuncomité, van 22 augustus 1914 tot 6 november 1916

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van mei 1914 tot september 1914
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juli 1915 tot december 1915

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer vooral over justitiële zaken, Surinaamse aangelegenheden en onderwijs

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was azijnfabrikant, wethouder van Beverwijk en lid van Provinciale Staten van Noord-Holland (1849-1850 en 1856-1874)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.