J. Vos Azn.

foto J. Vos Azn.

Vertegenwoordiger van de landbouwsector in de RKSP-fractie in het interbellum. Kwam uit een agrarisch gezin en was zelf eveneens landbouwer nabij Roosendaal. Had vele regionale functies in landbouworganisaties. Voerde als Kamerlid slechts enkele malen het woord.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1925-1933: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacobus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vinkenbroek (gem. Roosendaal en Nispen), 13 juni 1871

overlijdensplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 17 december 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Roosendaal en Nispen, van 21 januari 1897 tot 6 september 1927
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 3 juli 1923 tot 5 juli 1927
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1925 tot 9 mei 1933

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/18)

  • lid bestuur Crisis-Rundveecentrale in Noord-Brabant, vanaf 1933
  • lid Kerncommissie-Landbouw, Bedrijfsradenwet, omstreeks 1938

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw en waterstaat (wegenfonds)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Trok zich in 1927 terug uit zijn landbouwbedrijf en wijdde zich verder aan bestuurlijke functies op landbouwgebied

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.