G.A. Vorsterman van Oijen

foto G.A. Vorsterman van Oijen
bron: Onze Afgevaardigden

Notabele en actief organisator uit westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Aanvankelijk onderwijzer (schoolhoofd) en later archivaris. Deed veel voor de landbouw in Zeeuws-Vlaanderen onder meer als oprichter van een coöperatie (de eerste in Nederland) en als secretaris van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij en van een vereniging van het stamboek voor trekpaarden. Was ook actief op cultureel gebied. Publiceerde over geschiedenis en landbouw en bracht lesboekjes uit. Geen opvallende figuur in de Kamer, maar wel een echte streekvertegenwoordiger.

VDB
in de periode 1909-1913: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

George Auguste

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rijen (gem. Gilze-Rijen), 11 juli 1836

overlijdensplaats en -datum
Aardenburg (Zld.), 13 oktober 1915

3.

Partij/stroming

partij(en)
VDB (Vrijzinnig-Democratische Bond)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 13 november 1906 tot 1 juli 1913 (voor het kiesdistrict Sluis)
  • lid gemeenteraad van Aardenburg, van april 1907 tot september 1911
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1909 tot 16 september 1913 (voor het kiesdistrict Oostburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/14)

  • penningmeester Zeeuwse Landbouworganisatie, van 1909 tot oktober 1915
  • lid bestuur "Stamboek van het Zeeuwsch-Belgische Trekpaard", afdeling Zeeland, van september 1910 tot oktober 1915

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over Zeeuwse aangelegenheden (Kanaal van Terneuzen, Braakman) en over onderwijs en landbouw

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Vroeg in 1907 de besluiten van de gemeenteraad van Aardenburg te vernietigen, omdat hij op 21 maart 1907 was gekozen, maar niet als lid toegelaten. Werd later alsnog toegelaten.

uit de privésfeer (3/5)
  • Oprichter van de Coöperatieve Boerenleenbank district Oostburg
  • Oprichter van de Coöperatieve Vereniging verzekering van hagelschade, 1886
  • Er staat ter zijner nagedachtenis in Aardenburg (voor het voormalige stadhuis) een gedenknaald voor hem, met zijn portret in reliëf

verkiezingen
  • Versloeg in 1909 P. Dieleman (arp)
  • Was in 1913 geen Tweede Kamerkandidaat

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Gavvo (bijnaam als artikelenschrijver)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.