B.R.F. van Vlijmen

foto B.R.F. van Vlijmen
Bron: Onze Afgevaardigden

Conservatieve katholieke officier, die in Indië had gediend. Klom tijdens zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer op van kapitein tot generaal. Werd vanaf 1894 steeds bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen door het district Veghel. Behoorde tot het kleine groepje officier-Kamerleden en hield zich alleen met militaire zaken bezig. Tevens was hij ondervoorzitter van de Katholieke Kamerclub.

Bahlmanniaan ('Centrum') , Rooms-Katholieken, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1888-1918: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Bernardus Reinierus Franciscus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 2 mei 1843

overlijdensplaats en -datum
Schijndel, 17 december 1919

begraafplaats en -datum
's-Gravenhage, begraafplaats R.K. parochie Da Costastraat, 22 december 1919 (na uitvaartmis in Schijndel)

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken) (conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (8/13)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 3 juli 1907 tot 1 juli 1919 (voor het kiesdistrict 's-Hertogenbosch)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 mei 1903 tot 17 september 1918 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 juni 1899 tot 10 april 1903 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 oktober 1895 tot 24 mei 1899 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 25 augustus 1895 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 december 1892 tot 20 maart 1894 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 12 november 1892 (voor het kiesdistrict Veghel)
  • kapitein der infanterie, Oost-Indisch Leger, van 1 mei 1880 tot 14 november 1892 (sinds 1888 op non-activiteit)

officiersrangen (2/7)
  • generaal-majoor der infanterie b.d., van 1 mei 1903 tot 16 juni 1905 (pensionering op verzoek)
  • kolonel der infanterie b.d., van 1 juni 1899 tot 1 mei 1903

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/9)
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1914 tot november 1914
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1912 tot november 1912

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer hoofdzakelijk over militaire zaken

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad voor hij in de Kamer kwam vaak op als spreker over defensie en historische onderwerpen
  • Ondertekende voor de verkiezingen van 1891 met 13 andere conservatief-katholieke Tweede Kamerleden een manifest waarin onder meer stelling werd genomen tegen het verbond met de antirevolutionairen en werd gepleit voor lagere defensielasten. Verder werd aangedrongen op herstel van het gezantschap bij de paus.
  • In 1892, 1895, 1899 en 1903 waren tussentijdse verkiezingen nodig, nadat hij was bevorderd in een hogere officiersrang

uit de privésfeer (3/5)
  • Zijn begrafenis liep in het honderd doordat de stoet vanuit Schijndel naar Den Haag vanwege mist twee uur vertraging opliep bij Moerdijk. De autoriteiten die de begrafenis zouden bijwonen, waren na lang tevergeefs te hebben gewacht al vertrokken toen de stoet om 17.00 uur in Den Haag arriveerde.
  • Zijn vader was horlogemaker te Naarden
  • Kreeg in 1905 een pensioen van f 3150 per jaar

verkiezingen
  • Versloeg in 1888 en 1891 jhr. V. de Kuyper
  • Werd na 1891 steeds bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.